O Středníku

Středník se koná vždy ve středu od 12:00 v Unitarii, Karlova 8, Praha 1


Pojmenování svým významem odkazuje hned k několika věcem, které se v tomto programu spojují: Koná se ve středu, která je vprostřed týdne; a to v poledne, tedy uprostřed dne; a svým způsobem je to i určitá střední cesta, co se týče formátu. Středník totiž nabízí krátký duchovní program na pomezí klasického duchovního shromáždění a krátkého společenského setkání. Jeho nedílnou součástí je i volné, přirozené sdílení myšlenek a případně pokrmu v závěrečné části.

V neposlední řadě může být Středník (v souladu s významem stejnojmenného interpunkčního znaménka) vnímán také jako prostor pro určité zastavení se a spočinutí, zkrátka pomlku uprostřed shonu týdne – místo, čas a příležitost, které může každý účastník prostě věnovat sobě samému.

Pokud byste ve středu měli cestu do Prahy a kolem poledne měli čas, určitě se stavte v Unitarii na Středníku! Stačí jen napsat nám předem mail na adresu: info@sirsispolecenstvi.cz. Budete vítáni!

Po internetu se ale můžete Středníku zúčastnit každý týden po internetu v reálném čase právě zde. Pořad ovšem můžete shlédnout i později, ze záznamu, v celém následujícím týdnu. Zde také můžete sdílet svoje názory a myšlenky.

 

Logo
© 2009 - 2016 Obec širšího společenství